„Ogrzewam, nie przegrzewam”. Poznaniacy wiedzą, że „stopień mniej znaczy więcej”.
Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z negatywnych skutków przegrzewania. Począwszy od globalnego ocieplenia po przegrzewanie naszego organizmu, dotyczy to zwłaszcza najmłodszych. Ale nikt nie lubi, jak jest mu zimno, dlatego nie dziwi, że wraz z nadejściem pierwszych chłodnych dni masowo odkręcamy nasze kaloryfery. Tymczasem przegrzewanie pomieszczeń, w których mieszkamy, lub pracujemy, jest również niekorzystne nie tylko dla naszego zdrowia i środowiska, ale również portfela. A tak samo jak wystarczy zdjąć jedną warstwę ubrania, aby nie przegrzać naszego dziecka, tak samo zmniejszenie temperatury ogrzewania mieszkania nawet o jeden stopień jest zdrowsze i ekologiczne, o mniejszych kosztach nie wspominając.
Tym bardziej cieszy nas, że wie o tym już co czwarty Poznaniak, który zetknął się z naszą kampanią edukacyjną „Stopień mniej znaczy więcej”. Aż 80 proc. mieszkańców Poznania, którzy widzieli, bądź słyszeli o naszej kampanii uważa, że jest ona potrzebna i przekazuje ważne informacje. Prawie tyle samo Poznaniaków (78%) poczuło się zachęconych do zmiany dotychczasowych nawyków pod wpływem kampanii.
W końcu wystarczy zmniejszyć temperaturę ogrzewania mieszkania tylko o jeden stopień, aby ograniczyć zużycie ciepła od 5 do 8% z korzyścią dla zdrowia i środowiska. Jeśli jeszcze nie zmieniłeś/łaś swoich nawyków, spróbuj, a my Ci w tym pomożemy. Na naszej stronie znajdziesz porady, jak racjonalnie i optymalnie zużywać energię cieplną z korzyścią dla budżetu domowego i środowiska.